Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Bardzo zimna wiosna

Bardzo zimna wiosna„Bardzo zimna wiosna” to współczesny kryminał, którego akcja dzieje się w obecnych czasach. Współczesny Sztokholm. Do Szwecji ucieka polka przed przemocą swojego męża. Trafia do zamożnego domu innej emigrantki, Grety. Starsza pani z pochodzenia jest Niemką i staje się jej opiekunką. Pewnej niedzieli, kiedy opiekunka otrzymuje dzień wolny od pracy, znika starsza kobieta. Rodzi się niepokój a przypuszczenia okazują się prawdą to morderstwo.

Przypadkowy klient znajduje na parkingu przed supermarketem opuszczone volvo, a w nim zwłoki staruszki, której ktoś wypchał usta pogniecionymi gazetami. Ale komu mogłoby zależeć na śmierci osiemdziesięcioparoletniej Grety Sjöwall, zamożnej i szanowanej obywatelki, udzielającej się charytatywnie? Inspektorzy kryminalni Jens Vikander i Björn Fagel z komisariatu w Nacka Strand badają kilka tropów. Wplątany zostaje wątek z okresu powojennego jak i przebywanie na obczyźnie, kryzys, prześladowanie i sekrety bohaterów.

Najbardziej obiecujący wiąże się z młodymi uchodźcami z Afganistanu, którzy często gościli w domu Grety. Zajmowano się tam pomocą charytatywną. Swoje tajemnice ma także Ewa, Polka, która od niedawna opiekuje się panią Sjöwall. Rozwiązania sprawy nie ułatwia kryzys coraz mocniej trapiący szwedzką policję.

Patrząc na mentalność i sposób bycia Szwedów, na każdym kroku widać jaki ten naród jest spokojny, wręcz flegmatyczny. Bez zbędnego stresu wiodą swoje życie do przodu, nawet kiedy coś się dzieje zachowują spokój ducha. Jest to lekki kryminał, bez brutalnych opisów, bez lejącej się krwi i szczegółowego  opisu śledztwa. Sama intryga jest przemyślana w każdym calu i misternie zaplanowana, mimo to z trudem udało się wytypować mordercę. Nie jest to wadą, ponieważ całość bardzo dobrze się czyta.

kryminał

 

Nowość: 2020  Autor: Tubylewicz Katarzyna

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*