Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Bezwład

BezwładBezwład, sensacyjny kryminał. Zdaniem amerykańskich mediów najbardziej wyczekiwana książka. Czasami lepiej nie odkrywać prawdy…

Allison Carpenter przeżywa katastrofę lotniczą w Górach Skalistych, lecz to dopiero początek jej walki o życie. Dziewczyna zna straszną tajemnicę, a wpływowi ludzie gotowi są ją zabić, by ukryć szokującą prawdę. Jeśli dowiedzą się, że przetrwała, ruszą za nią.

Nie odnaleziono ciała Allison, więc Maggie Carpenter, mieszkanka niewielkiego Owl’s Creek w Maine, wciąż ma nadzieję. Ona także skrywa tajemnicę – od śmierci męża nie rozmawiała z córką i nie wie nic o niej.

Podczas gdy Allison brnie przez dzikie góry, Maggie rozpaczliwie szuka odpowiedzi na kolejne pytania. Zagłębiwszy się w życie Allison, odkrywa, że w świecie pieniędzy i luksusu jej córka zmieniła się nie do poznania. Czy zdąży odkryć prawdę, żeby ją uratować […]

Historia początkowo rozwija się bardzo szybko, mamy przysłowiowe trzęsienie ziemi, jednak później znacząco zwalnia, by pod koniec doszło do nieoczekiwanego zwrotu wydarzeń i akcja znacząco przyśpieszyła. Silną stroną dzieła jest lekki styl pisarski autorki i krótkie rozdziały pozwalające płynnie przechodzić z jednego punktu opowieści do kolejnego, bez obawy o przegapienie czegoś istotnego. Postacią, która wywołała szczególną niechęć w książce jest teściowa Allison. Na wyróżnienie zasługuje również fakt, w jaki sposób autorka ukazała młodą bohaterkę.

Bezwład rozdzielony jest na dwa głosy, matki i córki. Akcja jest tylko tłem do rozprawienia się z przeszłością, ze wszystkimi błędami, jakie popełniły w swojej relacji. Należy zauważyć, że autorka bardzo sprawnie połączyła wszystkie wątki i logicznie przeprowadziła swoje bohaterki przez całość historii.

kryminał

 

Nowość: 2020  Autor: Jessika Barry

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*