Biały Słoń

KSIĄŻKI Sensacje

Biały Słoń“Biały Słoń” – Głównym bohaterem jest śledczy Horst Gedorf – osobnik co najmniej dwuznaczny, o mrocznych korzeniach, które – co się okazuje – będą mieć znaczący wpływ na bieżącą historię. Człowiek nękany koszmarami, w pracy ledwie tolerowany, ze względu na zaskakującą efektywność, delegowany do spraw najdziwniejszych, najgorszych. To jemu przypadnie w udziale śledztwo w sprawie zabójstwa młodego Ukraińca.

Właśnie w Katowicach dochodzi do koszmarnego morderstwa mieszkańca Ukrainy. Miejsce zbrodni przypomina słynny obraz Rembrandta “Lekcja anatomii doktora Tulpa”. Zabójca włożył wiele trudu, aby we wstrząsający sposób odwzorować scenę z malowidła…

Niedługo potem ginie kolejny obywatel Ukrainy robi się coraz mroczniej, a obrazy Horsta z dzieciństwa zaczną się niespodziewanie silnie splatać z bieżącymi zdarzeniami.

Czy na Górnym Śląsku ujawnił się seryjny morderca? Co popycha go do zbrodni?

Atmosfera robi się gorąca, media doszukują się nacjonalistycznych motywów morderstwa. Sprawę prowadzi komisarz Horst, słynący z niekonwencjonalnych metod śledztwa. Uwikłany w dramatyczne historie z dawnych lat nie spodziewa się, że skrywane tajemnice wyjdą na jaw w najmniej oczekiwanym momencie. Okazuje się, że ofiary pochodzą z tej samej, małej miejscowości położonej w Karpatach Wschodnich.

Horst wyrusza na Huculszczyznę, nie wiedząc, że wokół toczy się niebezpieczna gra, sięgająca przerażających wydarzeń ukrytych w przeszłości karpackich gór…

Autor pisze prozę mroczną, przechodzącą w grozę. To nie jest lekka, pulpowa literatura, którą czytamy z doskoku. Powieść wymaga od nas nieco zaangażowania, wysiłku, skupienia, byśmy docenili jej wszystkie walory.

thriller   Nowość: 2020   Autor:  Jacek Piekiełko – Biały Słoń – Thriller

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *