Czas Burz

KSIĄŻKI Sensacje

Czas burz“Czas Burz” Powieść autorki Charlotte Link. Opowieść zaczyna się w roku 1914. Felicja i Maksym spędzają swoje ostatnie sielankowe chwile w Lulinnie, w Prusach Wschodnich. Dziewczyna wiedzie spokojne życie i nie interesuje się światem polityki, do którego mimowolnie wprowadza ją jej przyjaciel Maksym. Osiemnastolatka darzy miłosnym uczuciem swojego przyjaciela Maksym, ale on żyje polityką i spędza czas w towarzystwie i lubi się bawić.

Jednak między młodymi rodzi się uczucie, ale chłopak marzy, by poświęcić swoje życie dla socjalistycznych ideałów. Dlatego odrzuca Felicję i opuszcza Prusy, aż w końcu trafia do ogarniętej rewolucją Rosji. Ona jednak pragnie tego, którego kocha a mieć nie może. Jest piękna i każdy zakochuje się w niej, lecz ona wierna swoim bez odwzajemnienia uczuciom.

Świat stoi u progu wielkiej wojny, a Niemcy szykują się do konfliktu zbrojnego. Wojna zmienia wszystko i nic nie jest tak jak dawniej. Felicja, dotąd nieodpowiedzialna i beztroska dziewczyna musi dorosnąć i walczyć o godne życie dla siebie i swoich bliskich. Los wystawia ją na ciężką próbę. Rozczarowana dziewczyna wychodzi za przystojnego przedsiębiorcę z Monachium, Alexa Lombarda. Ten trudny człowiek kocha swoją żonę, ale silne osobowości małżonków nie pozwalają im się porozumieć. W małżeństwie jej się nie układa, nie rozumie idei wojny, jest zrozpaczona. Gdy wojenne koleje losu znowu stawiają na drodze Felicji Maksyma. Staje przed wyzwaniem jak kochać w czasie wojny? Jak przetrwać w tak okrutnych czasach? Targana emocjami i dawnym uczuciem – podejmuje decyzje, które mogą zaważyć na jej przyszłości…

„Czas burz” to pierwszy tom wielopokoleniowej sagi, która opowiada o niezłomnej sile charakteru kobiet z rodziny Dombergów. Każda z nich musi się zmierzyć z przeciwnościami losu, trudną miłością i własnym słabościami. Najnowsza powieść Charlotte Link jest dobrą książką, ale nie idealną. Czytelnik może poczuć się przytłoczony ilością postaci, wątków, wydarzeń, a przede wszystkim długością opisów, które czasami wydają się zbędne. “Czas burz” opowiada fascynującą historię, ale pisarka ubogo opisała namiętności między bohaterami. Mimo wszystko powieść ta jest dobra i chętnie można przeczytać kolejne tomy. Autorka ma potencjał, a jej saga historyczna zapowiada się dobrze.

kryminałNowość: 15-01-2020, Autor: Charlotte Link

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *