Doktor Sen

KSIĄŻKI Sensacje

Doktor Sen„Doktor Sen”. Zło czai się w każdym miejscu. Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester. Nie rozstają się nigdy ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce pozna prawdę. Dowie się, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty. Istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci. Abra jes obdarzona tym samym darem, co Dan. Dan Torrance już od dzieciństwa wykazuje nadnaturalne zdolności.

Chłopiec nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę. Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików. W domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako “Doktor Sen”.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. Dan będzie musiał stoczyć walkę ze sobą i z cieniem ojca. Okazało się, że w DNA potrafią być zapisane rzeczy, o których naukowcy nigdy Wam nie powiedzą. „Doktor Sen” to epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników i na pewno zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.

horror    Nowość 2019 – Autor:  King Stephen

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *