Druga Szansa

KSIĄŻKI Sensacje

Druga Szansa„Druga Szansa” to powieść sensacyjna utrzymana w klimacie mocnego horroru grozy. Początek książki zaczyna się w sposób intrygujący, ponieważ główna bohaterka – dwudziestodwulatka Julia Stefaniak – budzi się w nieznanym sobie miejscu i nie wie, kim jest, ani jak się nazywa. Tajemniczym miejscem okazuje się szpital.

Nazwa ośrodka, do którego trafiła to „Druga Szansa”, jednak nie ma pojęcia, jak do niego trafiła. Niepokojący klimat tego miejsca, nieprzewidywalni pacjenci, głosy, kształty i imiona wbijające się w świadomość Julii sprawiają, że do samego końca tej powieści nie wiemy, co jest jawą, a co przywidzeniem; co wynika ze świadomie podejmowanych działań bohaterów, a co jest następstwem leków ordynowanych przez psychiatrów.

Julia nie poznaje własnego odbicia, nie pamięta, jak się znalazła. W ośrodku, pod optymistyczną nazwą Druga Szansa, który powinna napawać pacjentów otuchą.  Z czasem dowiaduje się, że cała jej rodzina zginęła w pożarze. Jedynie Julii udało się przeżyć, choć na skutek odniesionych obrażeń straciła pamięć.

Co jednak myśleć o kobiecie, która ciągle wróży Julii śmierć, pojawiającej się nagle nieznajomej dziewczynie i szeptach rozbrzmiewających dookoła? Najwyraźniej dzieje się tu coś dziwnego… Julia staje się coraz bardziej zagubiona i przerażona. Co zrobi w sytuacji, w której nie może zaufać nawet sobie…?

Niesamowicie frapująca historia, w której do samego finału, nic nie jest takie, jakim może się wydawać. Klimaty szpitalno-psychiatryczne. Książka wywołuje ciarki, ale i skłania do refleksji nad tym, w jaki sposób pracuje ludzki mózg.

horror   Nowość: 2018, Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *