Dwa Lata Wakacji – Juliusz Verne

KSIĄŻKI Powieści

Dwa lata wakacji„Dwa Lata Wakacji” powieść przygodowa, podróżnicza.

Dla chłopców z kolegium Chairmana miały to być niezwykłe wakacje – podróż dookoła Nowej Zelandii na pokładzie jachtu `Sloughi`. Noc przed wypłynięciem w rejs młodzi chłopcy spędzają już na jachcie. Jakież jest ich zdziwienie, kiedy po przebudzeniu okazuje się, że znajdują się na pełnym morzu, a na pokładzie nie ma ani jednego członka załogi, która miała się nimi opiekować.

Za sprawą jednego z nich znaleźli się sami na statku na oceanie, bez załogi i opieki dorosłych. Ostatecznie burza wyrzuca statek na bezludną wyspę na południowym Pacyfiku, zmuszając chłopców, z których najstarszy miał piętnaście lat, do zatroszczenia się o siebie. Chłopcy przebywali na wyspie dwa lata, nieustannie walcząc z przeciwnościami losu, niepogodą i własnymi słabościami

Pewnego dnia odnajdują w lesie wyczerpaną kobietę. Jak się okazuje, udało jej się uciec z rąk bandytów, którzy dotarli w szalupie na wyspę. Później dołącza do chłopców bosman, inny więzień bandytów. Dochodzi do walki, podczas której chłopcy pokonują bandytów. Następnie naprawiają szalupę i opuszczają wyspę.

Te wakacje będą trwać długo, a chłopcy rzuceni na bezludną wyspę staną się młodymi, odważnymi mężczyznami. Potem wicher, burza i dopłynięcie do nieznanego lądu. Czy te wakacje będą dla nich rzeczywiście niezwykłe? Opisana w powieści walka młodych chłopców o przeżycie oraz o dominację nad grupą zainspirowała kilka dziesięcioleci później Williama Goldinga do napisania powieści Władca much, która została także sfilmowana.

podróż    Nowość 2020 – Autor:  Juliusz Verne – Dwa Lata Wakacji

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *