Dziecko Ognia

KSIĄŻKI Sensacje

Dziecko ognia„Dziecko Ognia” Mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny autora bestsellerowych Bliźniąt z lodu.   Klimat tej książki jest bardzo tajemniczy i mroczny. Tutaj nic nie jest takie oczywiste i przewidywalne.

Rachel Daly, trzydziestoletnia fotografka wychodzi za mąż za Davida dziesięć lat od siebie starszego wdowca. Pochodzi on ze starego kornwalijskiego rodu, jest zamożnym prawnikiem, inteligentnym i niewiarygodnie pociągającym. Davida też wychowuje ośmioletniego syna, co robi na niej wrażenie. W tym momencie Rachel Daly wydaje się, że jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje.

Dawida potomkowie Kerthenowie od pokoleń byli właścicielami kopalni cyny na kornwalijskim wybrzeżu, właśnie dzięki nim zbili swój niewiarygodny majątek. Teraz oczywiście wszystkie sztolnie są opuszczone. Właśnie w szybie jednej z nich, Morvellan, doszło do tragicznego wypadku – wpadła tam i utopiła się w oceanie pierwsza żona Davida, Nina. Synek pary Jamie bardzo przeżył utratę matki, musiał korzystać z porady specjalisty.

Pewnego dnia zachowanie ich syna Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili?

Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?

 

Podsumowanie

Tragiczne wydarzenia z przeszłości, dziwna atmosfera domu oraz intrygujący bohaterowie, którzy zrobią wszystko, by chronić ukochaną osobę, a także własne dobre imię. Konsekwencje pewnych czynów, będę dla ich bardzo nieprzyjemne, a poczucie winy nie opuści ich na bardzo długo. Historia opisana w tej powieści jest z jednej strony smutna, pełna żalu i goryczy, a z drugiej zaś przerażająca i szokująca. Tak trudna do zaakceptowania,  bo przecież chodzi o skrzywdzonego chłopca.

“Dziecko z ognia” to dobry thriller psychologiczny. Do największych zalet książki należą charyzmatyczne i nieobliczalne postacie, liczne tajemnice oraz mroczne intrygi oraz bardzo poruszająca historia małego dziecka, które straciło matkę i bardzo się pogubiło.

thriller   Nowość: 2017, Autor: S.K.Tremayne

 

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *