Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się
Farma Lalek

Farma Lalek

„Farma Lalek” Wyjątkowo okrutna zbrodnia… Posłuchaj 2. części serii z komisarzem Jakubem Mortką! „Farma lalek” to powieść udana w wielu aspektach literackiego dzieła i wyjątkowy klimat powieściowej przestrzeni.

Jakub Mortka przed emeryturą został przeniesiony do Krotowic, miasteczka zagubionego gdzieś w Karkonoszach, by spokojnie doczekać sędziwego wieku. Jednak to nie jest ani bezpieczne, ani spokojne miejsce na ziemi. To właśnie teraz wydarzy się tu najokrutniejsza i najbardziej makabryczna zbrodnia, z jaką kiedykolwiek spotkała się policja, a tym bardziej komisarz Mortka.

Wystarczy jednak jedna sprawa, sytuacja, wykraczająca poza spokojny, bieżący bieg codzienności, by rozpocząć lawinę zdarzeń. Zdarzeń, które w odmienny sposób każą spojrzeć na pozornie nienaruszalny ład tego mikroświata. Tak się właśnie wydarzy. Jedenastoletnia Marta nie wraca do domu na noc. Policja rozpoczyna poszukiwania i szybko odnajduje pedofila, który przyznaje się do gwałtu i zabójstwa.

Policjanci stają jednak przed dwoma problemami – jeden dotyczy znalezienia ciała potencjalnej ofiary, drugi zaś każe zastanowić się nad prawdziwością zeznań sprawcy. Nie wszystkie bowiem ustalenia zgadzają się ze sobą w pełni. Funkcjonariusze nie odpuszczają, co powoduje, że odnajdują dziewczynkę – wycieńczoną, jeszcze żywą. Ale to nie jedyne odkrycie dokonane w sztolniach dawnej kopalni uranu. Groza i przerażenie czyichś zbrodniczych dokonań dopiero w tym momencie zawiązują właściwą intrygę kryminalną.

Odkrycie, jakiego dokonuje policjant współprowadzący sprawę, tak naprawdę narusza spokój powieściowego miasteczka i stanowi nie lada wyzwanie. Stare uranowe sztolnie, których pełno jest w Karkonoszach, kryją jeszcze wiele tajemnic.

W napisanej z rozmachem „Farmie lalek” Wojciech Chmielarz potwierdza, że ma to, czego potrzebuje. Rasowy autor kryminałów: ucho do różnych odmian potocznego języka, oko na ciemne strony dzisiejszego świata i głowę do układania zagadek. Ma też jeszcze coś, czego wciąż brakuje większości polskich pisarzy kryminalnych: wierzy mu się, że pracę policjantów zna nie tylko z telewizji.

kryminał

 

Nowość: 2017  Autor: Wojciech Chmielarz – Farma Lalek – Kryminał

 

 

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*