Galopem Po Szczęście

KSIĄŻKI Powieści

Galopem po szczęście„Galopem Po Szczęście” Nowa powieść autorek bestsellerowego “Ogrodu Zuzanny”! Jak bardzo można się zagalopować w życiu? Kiedy życie stawia cię na zakręcie, a ty wcale nie chcesz się przekonać, co znajduje się za nim i zatrzymujesz się w miejscu.

Dwadzieścia lat temu Basia w atmosferze lokalnego skandalu uciekła z rodzinnego Jędrzejowa Podlaskiego zaraz po maturze do Warszawy. Teraz wraca do domu, z którego kiedyś uciekła, rozklekotanym autem z kilkunastoletnią córką Karoliną, kotem Bazylem, ale bez męża. Wtedy nie miała nic i nic nie ma teraz oprócz zbuntowanej córki przy boku i kilku walizek pełnych nie tylko ubrań, ale też wstydu. W trakcie podróży, który zamyka jeden rozdział w jej życiu i być może otworzy kolejny, a to nie jest takie oczywiste, bo jak się okazuje, na Baśkę nikt za bardzo nie czeka. A najbliżsi mimo, że przyjmują ją pod swój dach, nie kryją żalu, jaki do niej mają.

Nie wiadomo, jaka historia się za tym kryje, ale jest oczywiste, że w Warszawie, w której spędziła ostatnie 20 lat, spotkała ją jakaś klęska. Rozwód – to raz. Jednak ona wraca z niczym: ma trzy walizki, kota w transporterku i komputer. Nie ma mieszkania. Nie ma pieniędzy. Z jakiegoś powodu musi wrócić do domu rodziców. Jej ojciec, Marek, jest dyrektorem państwowej stadniny koni. Ojciec proponuje Basi stanowisko asystentki w stadninie.

Basia wchodzi w świat koni, z którego chciała kiedyś uciec. Musi też skonfrontować się z bliskimi – podporządkowaną mężowi matką, młodszą siostrą Anną, która całe życie marzyła o podzieleniu jej losu i wyrwaniu się w wielki świat, despotycznym ojcem, który w dodatku jest jej szefem, i córką Karoliną, która wyrwana z warszawskich luksusów nie do końca potrafi odnaleźć się na podlaskiej prowincji. Czy Basi uda się odnaleźć szczęście?

 

Podsumowanie

W książka „Galopem po szczęście” kryje się w rzeczywistości opowieść o stracie i rozczarowaniu. Zarówno Baśka, jak i członkowie jej rodziny muszą zmierzyć się z emocjami, które czasem biorą górę nad rozsądkiem. Raz zranią, a czasem prowadzą prosto na dno. Nikt nie ma lekko, a każdy toczy jakąś wewnętrzną walkę. Niby ciche dramaty, ale podane z kroplą pozytywnych akcentów, które motywują do walki na różnych frontach. Dzieje się tutaj sporo, a ze wszystkiego bije realizm, oraz emocje. Emocje, które towarzyszą bohaterom udzielają się bez względu na to, czy tego chcemy, czy nie. Kto odnajdzie szczęście, a kogo szczęście ominie?

romanse   Nowość 2019 – Autor:  Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *