Gwiazda Demonów

Fantastyka KSIĄŻKI

Gwiazda demonów„Gwiazda Demonów” to międzygwiezdne podróże i kosmiczne wojny. Trzy cywilizacje, splecione ze sobą w nieustającej wojnie. Tylko jedna rasa może zawładnąć galaktyką. Czy ludzkość zdoła przetrwać? Trzy gwiazdy, trzy światy, trzy cywilizacje… i jedna wielka wojna.

W tym układzie potrójnym nie wszystkie planety są sobie równe. Zawsze kiedy Gwiazda Demonów osiąga najbliższy punkt na swojej orbicie, insektoidalna rasa atakuje. Ich wrogiem jest każdy, kto znajdzie się w zasięgu ich statków. Najeżdżają wewnętrzne światy z ponurą regularnością, śląc kolejne fale trudnych do wykrycia okrętów. Mają one za zadanie niszczyć wszystko na swojej drodze – kosmitów, ludzi czy cokolwiek innego.

Cody Riggs, jest dowódcą floty, która zrzesza śmiałków chętnych do prowadzenia walki. Nie ma znaczenia ich pochodzenie, ważna jest tylko lojalność względem załogi i odwaga. Błąkając się po nieskończonym łańcuchu pierścieni międzygwiezdnych, prowadzi swoją flotę w sam środek odwiecznej walki o przetrwanie, jaka toczy się między trzema cywilizacjami. Mimo wielkich starań i wysiłków, jakie wkłada w pozbycie się wroga, jego działania przynoszą odwrotny skutek. Zwraca na siebie uwagę niepojętej grozy, która dotąd czaiła się w odległych zakątkach kosmosu. Stawia sobie za punkt honoru pomóc pokojowo nastawionym światom, lecz w zamian sprowadza widmo zagłady na całą ludzkość.

Czy Cody Riggs zdoła naprawić swoje błędy i ocalić światy, na które sprowadził tak wielkie niebezpieczeństwo? Autor stworzyli poruszającą historię, która podzielona jest na wiele wątków, a każdy z nich budzi inne emocje. Opisuje wojnę pomiędzy ludzkością a bezwzględną rasą Khar, posługującą się zaawansowaną sztuczną inteligencją.

Fantastyka    Nowość 2020 – Autor:  B. V. Larson, David Vandyke

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *