Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Infekcja

„Infekcja” to lekki thriller. Toby Harper jest lekarką w izbie przyjęć Springer Hospital. Całe swoje życie podporządkowała pracy i opiece nad chorującą na Alzheimera matką. Podczas jednego z nocnych dyżurów do izby przyjęć trafia starszy mężczyzna z dziwnymi, niespecyficznymi objawami choroby Alzheimera.

Wstępne badanie nie ujawnia żadnych dolegliwości neurologicznych. Podejrzewając udar mózgu, doktor Toby Harper nakazuje wykonanie tomografii komputerowej. Do szpitala trafiają również inne osoby pilnie potrzebujące pomocy. W czasie, gdy reanimuje kolejnego pacjenta, jej podopieczny dosłownie rozpływa się w powietrzu znika z oczu Toby na kilkanaście minut. Tyle czasu wystarcza, by ów pacjent całkowicie przepadł. Zniknął. W poszukiwania angażuje się policja, ale starszy mężczyzna pozostaje poza zasięgiem wszystkich poszukujących. Sprawa ta nie daje spokoju doktor Harper. Kilkanaście dni później do szpitala trafia mężczyzna z takimi samymi objawami, jak u nadal nie odnalezionego Harry’ego Slotkina. Obu wcześniej leczył doktor Carl Wallenberg. Pacjent umiera, a Toby, wbrew woli Wallenberga, aranżuje sekcję zwłok.

Diagnoza nie pozostawia wątpliwości co do przyczyny śmierci: zarażenie chorobą szalonych krów. Kilka innych tajemniczych zgonów, których wyjaśnieniem zajmuje się Toby, wskazuje coraz wyraźniej, że to nie epidemia, lecz rezultat czyjegoś świadomego działania. Tropy prowadzą do luksusowego domu opieki, w których Wallenberg i jego współpracownicy przeprowadzają eksperymenty medyczne na starcach, wszczepiając im hormony… Czy to zwiastuje poważniejszy problem? Co łączy tych pacjentów? Skąd wzięła się ich choroba?

thriller

 

Nowość: 2015, Autor: Tess Gerritsen – Infekcja  – Thriller

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*