Instytut

KSIĄŻKI Sensacje

Instytut„Instytut” Luke Ellis na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się spośród rówieśników. Posiada jednak ponadprzeciętną inteligencją, która pozwala mu na to, by w wieku dwunastu lat rozważać podjęcie studiów na prestiżowych uczelniach USA. Luke ma jeszcze jeden dar. W chwilach zdenerwowania lub radości potrafi nieznacznie poruszać przedmioty. Choć przy ogromnej inteligencji chłopaka umiejętność ta, wydaje się nic nie znacząca, to właśnie ona sprawi, że jego życie zmieni się na zawsze.

Głęboko w lasach stanu Maine znajduje się mroczny państwowy obiekt. Do niego uprowadza się i więzi dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. W Instytucie poddawane są one testom i zabiegom wykorzystującym ich szczególne dary – telepatię i telekinezę – dla osiągnięcia pewnych celów. Ostatnim rekrutem jest 12 letni Luke Ellis, który nie jest po prostu mądrym chłopcem – jest super mądry. Posiada jeszcze jeden dar, który Instytut chciałby wykorzystać…

Zaskoczenie

Pewnego dnia młody geniusz budzi się w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta jak się tam znalazł. O tym dlaczego do niego trafił, dowiaduje się od innych dzieci przebywających w Instytucie. Nikt w Instytucie nie chce lub nie potrafi mu wytłumaczyć co się tu właściwie dzieje. Otaczający nieletnich dorośli są oschli i brutalni. Kolejne dzieci przenoszone są do tzw. Tylnej Połowy, skąd nigdy nie wracają. Luke nie jest osobą, która bezrefleksyjnie poddaje się losowi. Podczas gdy korytarze Instytutu obwieszone są plakatami reklamującymi „kolejnym dzień w raju”, Luke, jego przyjaciółka Kalisha i reszta dzieciaków nie mają wątpliwości, że nie są tutaj gośćmi, Po prostu są więźniami, i nie mają szans na ucieczkę. Postanawia za wszelką cenę odkryć tajemnice Instytutu.

Daleko od tego miejsca, w małym miasteczku w Południowej Karolinie były gliniarz przyjął robotę u lokalnego szeryfa. Na co dzień po prostu patroluje ulice, ale lada dzień zmierzy się z największą sprawą w swojej karierze.

Ale nawet mały trybik może poruszyć wielką maszynę. Luke połączy siły z nowym, jeszcze młodszym rekrutem, Averym Dixonem, który ma zdolność czytania w myślach rozwiniętą jak nikt inny. Podczas gdy Instytut chce zaprząc ich zdolności do własnych, tajnych celów, połączone siły Luke’a i Avery’ego dadzą rezultaty, których nie mogą się spodziewać nawet ci, którzy przeprowadzają eksperymenty.  Włączając w to nawet cieszącą się złą sławą Panią Sigsby.

horror   Nowość 2019 – Autor:  Stephen King – Instytut – Horror

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *