Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Kochanek Dziewicy

Kochanek dziewicy„Kochanek Dziewicy” Mroczna powieść z czasów Tudorów o historii pewnego mężczyzny. Jest nim Robert Dudley. Historia mówi nam, iż on i sama królowa Anglii byli sobie bardzo bliscy. Podobno Elżbieta na łożu śmierci, wyszeptała jego imię. Dudley był szlachcicem… Lordem, ale niestety nie płynęła w nim królewska krew. Ponadto jego ojciec został ścięty za zdradę stanu, próbując osadzić na tronie Lady Jane Grey. Wielu jednak głowiło się, jak Robertowi udało się dojść tak daleko?

 Jako świeżo koronowana królowa Anglii Elżbieta musi stawić czoło dwóm niebezpieczeństwom: francuskiej inwazji na Szkocję, zagrażającej całemu krajowi, oraz swemu romansowi z Robertem Dudleyem, zagrażającemu jej sercu. Robert Dudley jest jednak żonaty, a jego małżonka odmawia rozwodu, który umożliwiłby Elżbiecie i Robertowi pobranie się. Jego żona Amy to prosta dziewczyna nie ma pojęcia o zawiłościach dworu, z którego z czasem zaczynają dochodzić jej uszu niepokojące plotki, dotyczące jej męża i królowej. Zresztą przeciwko ślubowi królowej z jednym z jej dworzan są prawie wszyscy.

W tle miłosnego trójkąta na dworze Anglii tworzą się frakcje; ktoś przechodzi od słów do czynów. Amy zostaje znaleziona martwa, ze skręconym karkiem. Zdumiewający portret młodej Elżbiety I. Autorka przedstawia ją taką, jakiej nikt wcześniej nie odważył się nawet zasugerować: porywcza, siejąca strach, niezrównoważona emocjonalnie i zaborcza – nie powstrzyma się przed niczym, nawet przed morderstwem, byle tylko zaspokoić swoje żądze.

Do tych niezwykłych trzech postaci, dochodzi polityka. Zagrożenie ze strony Szkocji, Francji i Hiszpanii. Nowi pretendenci do ręki królowej (skutecznie tępieni przez Roberta) i dworskie intrygi. Philippa Gregory została okrzyknięta przez „Sunday Telegraph” mistrzynią prozy historycznej. Przez „The Daily Mail” niekwestionowaną liderką w rankingu powieściopisarzy historycznych.

litrem

 

Nowość 2011 – Autor:  Philippa Gregory – Kochanek Dziewicy –- Literatura Piękna

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*