Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Maestro

Maestro„Maestro” – Haugesund, norweskie miasto na wybrzeżu. Dziennikarz lokalnej gazety, Viljar Gudmundsson, Islandczyk. Napisał najważniejszy w swojej dziennikarskiej karierze tekst dotyczący afery z kluczowym dla miasta i kraju politykiem w roli głównej. Zbiera pochwały od redaktora naczelnego. Gazeta, w której pracuje Viljar, ma absolutny hiat, który ściąga do Haugesund wszystkie ogólnokrajowe media. Zadowolony dziennikarz planuje wyjazd do Londynu z nastoletnim synem.

Jego publikacja kończy się katastrofą nie tylko dla autora. Viljar, cierpiący na depresję dziennikarz, dostaje e-mail od zabójcy. Nadawca zapowiada wykonanie wyroku na osobie, której nie dosięgnął wymiar sprawiedliwości. Następnego dnia zostają znalezione zwłoki kobiety. Morderca jest także ciekawą postacią. Tangen wykreował kogoś, kto zbrodnie planuje precyzyjnie niczym maestro swoje muzyczne dzieło życia. Każdy detal jest ważny, każdy dźwięk, aby całość wybrzmiała perfekcyjnie.

Dziennikarz zapowiada wzięcie sprawiedliwości w swoje ręce i wykonanie wyroku na osobach uniewinnionych przez prawdziwy sąd. Wkrótce dziennikarz otrzymuje kolejne e-maile, a każdy z nich kończy się tajemniczym kodem składającym się z liter i liczb. Po trzeciej ofierze policja uświadamia sobie, że popełnione zbrodnie odtwarzają sceny z popularnych norweskich kryminałów… Co się stało? Dlaczego Viljar cierpi na stany lękowe, regularnie chodzi do terapeutki? Dlaczego ma depresję i jest wrakiem człowieka? Wszystko ma związek z tajemniczym Jonasem…

kryminał

 

Nowość: 2017  Autor: Geir Tangen – Maestro – Kryminał

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*