Magiczna Pigułka Odchudzająca

INFO Zdrowie

Magiczna Pigułka OdchudzającaMagiczna pigułka odchudzająca – Osoby, które choć raz starały się schudnąć, marzą o magicznej pigułce, która sprawi, że nadmiar tłuszczu stopnieje w oczach. Okazuje się, że takie rozwiązanie jest całkiem blisko!

Naukowcy z Instytutu Badawczego Salk w San Diego (USA) wymyślili pigułkę, która oszukuje organizm. Zjadasz ją zamiast jednego z posiłków, a organizm zaczyna spalać kalorie, choć ich mu nie dostarczyłaś! Oszukany przez zawartą w leku fexaraminę, spala własną tkankę tłuszczową. Co ważne, substancja aktywna nie przedostaje się z krwiobiegu do tkanek i nie ma żadnych skutków ubocznych. Na razie jej skuteczności dowiodły badania na myszach, ale testy z udziałem ludzi są już blisko.

Z kolei zespół z Narodowego In­stytutu Cukrzycy, Chorób Układu Pokarmowego i Nerek w USA odkrył, że jeden z leków na nadre- aktywny pęcherz pobudza aktyw­ność metaboliczną brunatnej tkanki tłuszczowej. Pod wpływem leku ochotnicy spalali średnio o 203 kcal dziennie więcej niż zwykle. Przekłada się to na utratę 11 kg rocznie. Potrzebne są dalsze badania, by sprawdzić, czy środek nie daje skutków ubocznych.

Badacze z M c G i 11 University w Kanadzie twierdzą nato­miast, że wyciąg z ziemniaków I hamuje przyrost wagi wywołany je­dzeniem produk­tów wysoko przetworzo­nych (obfitujących w tłuszcze i rafinowane węglowodany). Odpowia­dają za to zawarte w kartoflach polifenole. Myszy którym podawano ekstrakt, tyły o ponad połowę mniej niż inne. Na­ukowcy szukają obecnie funduszy na sfi­nansowanie badań z udziałem ludzi.

Vita 03-2015    Artykuł: wspomagający 2015

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *