Męska Pigułka

INFO Intymnie

Męska pigułka

Męska PigułkaMęska pigułka. Od czasu, gdy pojawiła się Viagra, minęło prawie 20 lat. Teraz na rynku jest wiele preparatów na potencję, w tym mnóstwo o statusie suplementów. Na czym polega ich działanie? Które warto kupować? Czym się kierować przy ich zakupie?

 

Zaburzenia erekcji dotyczą w Polsce ok. 2,6 mln mężczyzn. Szacuje się, że zaledwie 15% z nich podejmuje jakiekolwiek próby leczenia. Pozostali starają się problem „przeczekać” lub szukają pomocy w internecie. W sieci działają dziesiątki stron oferujących najróżniejsze preparaty poprawiające erekcję. Za pomocą jednego kliknięcia można nabyć wszystko, począwszy od mieszanek ziołowych rodem z Chin aż po odpowiedniki słynnej Viagry. Takie zakupy są jednak ryzykowne, preparaty zakupione bez recepty (wyiagropodobne) często zawierają śladową ilość substancji czynnej (sildenafilu), oznacza to brak działania, lub ryzyko ataku serca. Jedynym sposobem na zakup sprawdzonych i bezpiecznych preparatów na potencję jest wizyta w aptece.

 

Ogromny wybór Asortyment w polskich aptekach, jeśli chodzi o preparaty na potencję dostępne bez recepty, jest imponujący. Opiera się on przede wszystkim na suplementach diety. Jest jednak kilka, które cieszą się wyjątkowym zaufaniem zarówno farmaceutów, jak i stosujących je mężczyzn. Przy łagodnych i incydentalnych problemach z erekcją, wynikających ze zmęczenia, stresu i nieprawidłowej diety, częstokroć okazują się wystarczające. Na ogół nie mają przeciwwskazań i nie dają działań ubocznych. Wybierając się pierwszy raz do apteki, możecie być pewni, że farmaceuta poleci wam jeden z nich. (Męska pigułka).

 

Główne składniki

W większości są to preparaty wieloskładnikowe, w których znajdują się m. in.:

  • L-arginina – to aminokwas, z którego w organizmie powstaje tlenek azotu. Jego obecność powoduje rozkurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych doprowadzających krew do członka, co w konsekwencji skutkuje erekcją u mężczyzny. Nie wiadomo dokładnie, ile Largininy należy przyjąć, by uzyskać pożądany efekt. Aby osiągnąć pożądane działanie, producent zaleca zażycie (dawkowanie na ulotce) kapsułek co najmniej na godzinę przed stosunkiem. Najczęściej stosowane: Braveran, Permen i Erekton.
  • Buzdyganek ziemny (Tribulus terre-stris) to afrodyzjak znany na Bałkanach, w Chinach i Indiach, gdzie od wieków był stosowanych w medycynie ludowej w leczeniu dysfunkcji seksualnych. Badania dowiodły, że zawarte w nim związki zwiększają produkcję testosteronu, dzięki czemu powodują wyraźny wzrost libido i poprawę reaktywności erekcyjnej. Można go znaleźć w takich suplementach diety, jak Braveran, Permen czy Erekton.
  • Korzeń żeńszenia (Panax ginseng radix) używany jest od tysięcy lat. Stwierdzono, że wyciąg z żeńszenia wywiera tak zwane działanie adaptogenne, co oznacza, że organizm łatwiej znosi niekorzystne warunki otoczenia (nietypowe temperatury otoczenia, stres, napięcie fizyczne i psychiczne).

Przyjmowanie żeńszenia powoduje też zwiększenie tolerancji na wysiłek, co objawia się wzrostem wytrzymałości na ćwiczenia fizyczne i poprawą zdolności psychofizycznych. Te właściwości sprawiają, że można go znaleźć w takich suplementach diety, jak Liderin, Braveran czy Permen.

 

Co jeszcze w nich jest?

W skład suplementów na potencję wchodzą często witaminy, minerały oraz egzotyczne surowce roślinne. Np. korzeń Maca to bogate źródło aminokwasów, witamin i minerałów i jest stosowany w stanach osłabienia i stresu. Pochodzi z peruwiańskich Andów, gdzie uznawany jest za afrodyzjak (zawiera go Braveran). Składnikiem Clavinu jest natomiast suchy wyciąg z Epidemium sagitatum. To bylina z rodziny berberysowatych występująca w południowych regionach Chin. W tamtejszej tradycyjnej medycynie uchodzi za afrodyzjak pomagający zwiększyć satysfakcję seksualną.

 

Jak to działa?

Żeby w pełni zrozumieć mechanizm działania wszelkich środków wspomagających erekcję, konieczne jest poznanie jej mechanizmu. Otóż na całej długości męskiego członka znajdują się tzw. ciała jamiste. Są to specyficzne struktury, które pęcznieją pod wpływem napływającej do nich krwi. Przypominają one dwa walce umieszczone po obu stronach penisa. Pod wpływem pobudzenia seksualnego dochodzi w organizmie mężczyzny do uwolnienia szeregu neuroprzekaźników i związków chemicznych. Jednym z nich jest tlenek azotu, który aktywuje enzym umożliwiający powstanie w komórkach cyklicznego guanozylomonofosforanu (cGMP) – związku odpowiedzialnego za rozluźnienie mięśni gładkich naczyń doprowadzających krew do członka. W efekcie następuje zwiększenie napływu krwi tętniczej do ciał jamistych, ale jednocześnie też skurcz naczyń żylnych odprowadzających krew z penisa. Napływająca krew, pozbawiona możliwości odpływu, wypełnia ciała jamiste i powoduje ich pęcznienie, czyli erekcję. Kiedy któryś z elementów tego układu zaczyna działać nieprawidłowo, mamy do czynienia z zaburzeniami erekcji.

zdrowie -12-2016Artykuł wspomagający: Zdrowie -12-2016

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *