Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się
Miasto gniewu

Miasto Gniewu

„Miasto Gniewu” Fikcyjna opowieść prawie tak autentyczna, że wydaje się być prawdziwa. To świetnie napisana powieść literacka, którą czytając ma się wrażenie, że wydarzenia opisane w książce wydarzyły się naprawdę i miały miejsce w rzeczywistości.  Niektóre książki pozostawiają po sobie blizny… Powieść Ryana Gattisa to elektryzujący zapis bezprawia, jakie zapanowało w Los Angeles w 1992 roku. Bezprawia, które pochłonęło życie sześćdziesięciu osób i kosztowało kraj ponad miliard dolarów. Powstanie w Mieście Aniołów.

Kiedy grupa policjantów oskarżona o pobicie niewinnego czarnoskórego zostaje uniewinniona, wściekli mieszkańcy wychodzą na ulice. Miasto popada w chaos, a jedyne prawo, które będzie obowiązywało przez kolejne 6 dni w Los Angeles, będzie prawem silniejszego. Wykorzystują to członkowie gangu Chicago, aby załatwić swoje porachunki. W szaleństwie opanowującym L.A. poznajemy kolejnych bohaterów, poprzez ich losy autor opowiada historię powstania Rodneya Kinga.

Wszystkie następujące po sobie zdarzenia przedstawione są z punktu widzenia 17 różnych osób, które miały swój osobisty udział w akcji odwetowej i porachunkach gangów. W każdym przypadku narracja jest pierwszoosobowa, przez co czytelnik ma nieodparte wrażenie, jakby słyszał tę opowieść wprost z ust osób, które tam były. Każda z opowiadających osób ma niepełny obraz sytuacji, przedstawia wydarzenia jedynie ze swojego punktu widzenia.

Z Historii

Brutalne pobicia i niesprawiedliwe wyroki dla jego z oprawców, którzy notabene byli policjantami, pod koniec kwietnia 1992 roku w Los Angeles wybuchają zamieszki. To fakty. I właśnie te wydarzenia są tłem powieści Ryana Gattisa. Bo oto przez sześć dni Los Angeles staje się miastem kompletnego chaosu, miastem zamieszek i samosądów, miastem gniewu. Na ulice wyszły tysiące osób. Początkowo by zaprotestować przeciw wyrokowi, który w ich odczuciu był niesprawiedliwy. Ponieważ policjanci byli biali, a poszkodowany czarnoskóry. Jednak szybko zamieszanie na ulicach staje się pretekstem dla różnej maści gangów, złodziei, szabrowników i podpalaczy do pokazania, że oto jest ich czas. Wskutek zamieszek na ulicach Los Angeles zginęły 63 osoby, a ponad 2 tysiące innych zostało rannych. Straty oszacowano na około miliard dolarów.

litrem

 

Nowość 2016 – Autor:  Ryan Gattis

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*