Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Middlesex

Middlesex„Middlesex” Obejmująca osiem dekad i jedno niezwykle trudne dojrzewanie. Powieść Jeffreya Eugenidesa jest świetną, całkowicie wyjątkową baśnią o skrzyżowanych rodowodach, subtelnościach płci oraz głębokich, nieczystych ponagleniach pożądania. MIDDLESEX jest spełnieniem wielkiego talentu pisarza, uznanego przez Granta i The New Yorker za jednego z najlepszych amerykańskich powieściopisarzy.

Jest to opowieść o losach trzech pokoleń nietypowej rodziny Stephanidesów, o rodowodzie ukształtowanym przez prawdziwe pożądanie. Rozpoczyna się ona w zamieszkiwanych przez Greków regionach Turcji, rozwija w przechodzącej przemiany społeczne i kulturalne Ameryce, a kończy w zjednoczonym Berlinie. Rozpościera się między fabryką Forda, a berlińską placówką dyplomatyczną, zahaczając o bar z nielegalnym alkoholem i sieć barów szybkiej obsługi. Autor poszedł jednak dalej i nie poprzestał na wielowątkowej sadze rodzinnej. Dając upust swej cudownej wyobraźni, do wszystkiego dodał jeden mały gen na piątym chromosomie, który zatrząsł całą rodziną objawiając się w ostatnim potomku rodziny – Calliope.

Każdy członek rodziny ma do zaoferowania swoją osobną opowieść, a autor postarał się aby każda postać miała czas by się rozwinąć. Przez to ilość wątków poruszonych w Middlesex jest wręcz niepoliczalna, bogactwo to wystarczyłoby do nasycenia co najmniej kilku powieści. Niemniej powieść jest dość stonowana i spokojna, pozostając w klimatach opowieści obyczajowej. Tym samym jest to po prostu czytelnicza uczta dla każdego fana literatury.

litrem

 

Nowość 2015 – Autor:  Jeffrey Eugenides – Middlesex – Literatura Piękna

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*