Na Południe Od Brazos

KSIĄŻKI Powieści

Na poludnie od Brazos“Na południe od Brazos” to wspaniała i wyjątkowa epicka opowieść o Dzikim Zachodzie, czyli – innymi słowy – western. Akcja rozgrywa się w okresie historii Zachodu Stanów Zjednoczonych, w momencie rozwiązania „kwestii indiańskiej” i olbrzymie terytoria, niebędące formalnie stanami, miały zostać udostępnione pod osadnictwo.

Bohaterowie powieści książki widzą nową szansę w wykorzystaniu możliwości, jakie dla hodowców bydła otworzyły się w Montanie. Byli kapitanowie oddziału strażników Teksasu i weterani wojen z Komanczami. Gdy ich walka dobiegła końca, zajęli się handlem bydłem i końmi. Podejmują wielkie ryzyko po to, żeby raz jeszcze przeżyć trud i podniecenie bycia na szlaku. Powiększywszy stado, ruszają na północ, zabierając ze sobą – oprócz stałych kompanów dobrych przyjaciół.  

W książce znajdziemy małe miasteczko, w którym kościół sąsiaduje z saloonem-barem. Wystepują dzielni kowboje i legendarni Ochotnicy z Teksasu. Meksykańscy bandyci, łowcy bizonów, spokojni osadnicy, okrutni Indianie. Spotykamy – rzecz jasna – słynnego rewolwerowca i ścigającego go szeryfa, a także damę lekkiego prowadzenia, przedmiot westchnień wszystkich teksańskich kowbojów. Towarzyszymy bohaterom powieści w wędrówce po szlaku ciągnącym się od granicy z Meksykiem po góry Montany. Przeżywając wraz z innymi liczne barwne przygody w świecie, który – choć często tylko z pozoru zachował jasne podziały na dobro i zło. Prawo i bezprawie – nadal przywołuje obraz Ameryki z dawnych, romantycznych czasów Dzikiego Zachodu.

podróż   Nowość 1985 – Autor: Larry McMurtry – Na Południe Od Brazos – Przygodowe

 

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *