Na progu zła

KSIĄŻKI Sensacje

Na progu zła„Na Progu Zła” to wyrafinowana intryga. W słoneczne styczniowe popołudnie na przedmieściach Londynu pewna rodzina wprowadza się do domu, który właśnie kupiła. Niby nic nadzwyczajnego. Poza tym, że to jest twój dom. I wcale nie był na sprzedaż. Misternie zaplanowana intryga, świetnie poprowadzona narracja, kłamstwa, sekrety oraz szokujący finał. Nagrodzone British Book Awards 2019 „Na progu zła” wciąga czytelnika. Prowadzi w sam środek zastraszająco rzeczywistego koszmaru, w którym w jednej chwili cały na pozór dobrze znany porządek świata wali się w gruzy.

Gdy po powrocie z kilkudniowego wyjazdu Fiona Lawson zastaje obcych ludzi, którzy wprowadzają się do jej wartego miliony funtów domu, jest przekonana, że zaszło nieporozumienie. Gdzie się podziały rzeczy jej rodziny? Co z meblami i ubraniami? Nie może uwierzyć, że cały ich dobytek rozpłynął się w powietrzu. Zrozpaczona na oczach nowych właścicieli bez powodzenia próbuje dodzwonić się do męża. Wszystko wskazuje na to, że Bram, z którym Fi żyje w separacji, przepadł bez wieści, a wraz z nim zniknęli ich synowie. Usiłując zapanować nad tą niewyobrażalnie absurdalną sytuacją, Fiona stopniowo odkrywa całą prawdę.

Skromna Opinia

Zagłębiając się w treść książki czytelnik (słuchacz audiobooka) krok po kroku poznaje dwie strony tego dziwnego medalu. Opowieść Fiony, ofiary tego nieporozumienia. I opowieść Brama, jej męża, mężczyzny, który do tego wszystkiego doprowadził. Cofamy się w przeszłość pary, do początku całego koszmaru, do samych źródeł, by przekonać się, że już wtedy nic nie było takie oczywiste jak mogło by się zdawać. A potem wszystko kumuluje się i wybucha ze zdwojoną siłą. Taki efekt kuli śniegowej w małżeńskiej skali mikro, mały idealny rozpadający się świat, który pogrąży w lawinie nieszczęścia całą rodzinę.

„Na progu zła” to perfekcyjnie skrojony thriller, w którym największym dramatem jest suma niewłaściwych wyborów. Żeby powstał dobry thriller i stał się wciągającym opowiadaniem wystarczy dobra fabuła. Wcale nie potrzeba galonów wylanej krwi, nie potrzeba było zwyrodniałego mordercy lub mrocznych czeluści. Wystarczyła bogata dzielnica domów i ludzie, którzy kryją zbyt wiele sekretów, zbyt wiele brudnych tajemnic.

thriller   Nowość: 15-04-2020, Autor: Candlish Louise

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *