Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Nić Arachny

Nić Arachny„Nić Arachny” Powieści obyczajowe z wątkiem historycznym skłaniają do podróży w czasie. Wyjątkową możliwość poznania życia bohaterów, które znacznie różni  się od tego, nam współczesnego. Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze.

Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Opowieść, która łączy ze sobą wiele różnych wątków i elementów bliskich sercu każdego, kto urodził się i wychował tam, gdzie jedną z najwyższych wartości jest wierność tradycji i szacunek dla pamięci przodków. Gdzie zielone pola, złote łany i kręte drogi pośród białokorych brzóz i rosochatych wierzb. Gdzie nadal rozmawia się o tym, co minęło, jakby nadal było. I gdzie czasem patrzy się w przyszłość przez pryzmat tego, czego już dawno nie ma. Jest to historia, która pokazuje, że dzisiejszy świat bywa wiernym odbiciem tego wczorajszego, podobnie jak żyjący w nim ludzie.

Świat Przyrody

Fragmentem takiego świata jest też Przytulisko, maleńka podlaska wieś, która z pozoru nie różni się od innych. Tu, w wiekowym dworze, mieszkają dziadkowie Michaliny. Wnuczka spędza u nich każde swoje wakacje. Miejsce to skrywa w sobie wiele sekretów, co potwierdza pewien stary dziennik, w którym tkwi klucz do poznania dziejów rodziny Śmiałowskich. Dziewczyna dzięki niemu odkrywa, że losy jej przodków, mimo upływu czasu snują się nadal, splecione z jej własnym, jak nitki lnianego płótna tkanego przez Arachnę.

Zgłębiając taką historię,  niejednokrotnie zetknie się z faktem,  jak inne priorytety posiadała ichniejsza persona. Dla jednych była to religia, dla drugich rodzina, dla kolejnych szczytne idee. Jednak  pewne zachowania, jak się okazuje są ponadczasowe i mimo upływającego czasu wciąż aktualne…

„Nić Arachny” to także powieść obyczajowa. Bohaterzy przeżywają życie korzystając z pełnej palety emocji, brylując w jego blaskach i cieniach. Szczęśliwe  i nieszczęśliwe miłości, niechciane ciąże i dzieci, praca, szkoła, trudy dnia codziennego, próby samobójcze, choroby. A wśród tego, wątek tajemniczej  zielarki i znachorki Arachny…

litrem

 

Nowość 2019 – Autor:  Kosin Renata – Nić Arachny –- Literatura Piękna

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*