Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Nie chodź po lesie nocą

Nie chodź po lesie nocą Nie chodź po lesie nocą – Rodzina Orłowskich spędza urlop w leśnym domku pod Olkuszem. Podczas festynu w Żuradzie zostaje zamordowany wpływowy i zamożny biznesmen Jacek Wąsowski, a zarazem mąż kuzynki Renaty Orłowskiej. Podejrzanych jest wiele osób. Czy była to zazdrosna żona, a może kochanka mająca dość bycia tą drugą? Wspólnik, z którym być może się nie zgadzał? Córka, która być może w wyniku kłótni zabiła ojca w afekcie? A może pracownik, którego pozbawił posady?

Miejscowość Żurada w niczym nie odbiega od niewielkich miejscowości, swoich wścibskich mieszkańców, którzy wiedzą wszystko o wszystkich, a nawet więcej niż oni sami. Mieszkańcy wsi o różnych charakterach nie zawsze postępujący uczciwie, a także na pozór normalne rodziny, którym daleko jest do perfekcji. Jednak dochodzi do morderstwa jednego z mieszkańców. Wszyscy znali tego mężczyzny, jednak żałowali dzieci, które osierocił.

Podczas śledztwa, które prowadzą Mark Biegler i komisarz Bieda, wychodzą na jaw rodzinne tajemnice skrzętnie skrywane przez Wąsowskich.

Kto chciał śmierci Wąsowskiego? Czy prawdę mówi popularna maksyma, że prawdziwa miłość nie zagląda do metryki? A może jednak powinna zaglądać?

Akcja powieści mknie dość niespiesznie. Autorka swoją książkę opiera na dialogach, na rodzinnych problemach, rozterkach, sekretach, a więc przede wszystkim, na warstwie obyczajowej. Nie ma tutaj trzymającego w napięciu, wielkiego śledztwa w dość spokojnym klimacie. Jest za to zagadka, którą trzeba rozwiązać, a Danka Braun potrafi zaskoczyć i nie zawahała się tego zrobić także i tym razem.

Czy istnieje jakieś usprawiedliwienie dla zbrodni?

litrem

 

Nowość 2018  Autor:  Danka Braun – Nie chodź po lesie nocą – Literatura Obyczajowa

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*