Niedzielna dziewczyna

KSIĄŻKI Sensacje

Niedzielna Dziewczyna„Niedzielna dziewczyna” To literatura popularna na naprawdę dobrym poziomie. Zaczyna się dość niewinnie – poluzowana śruba w kranie, woreczek kokainy zostawiony w niewłaściwym miejscu, fikuśna bielizna wysłana na adres zamężnej sąsiadki, kradzież pary skarpetek przynoszącej właścicielowi szczęście.

Taylor ma problem. Właśnie rozstała się z partnerem, który zamieścił w sieci filmik z nagraniem ze stosunku. Nic nie zrekompensuje Taylor wstydu, który poczuła, gdy jej służbową pocztę zapchały setki maili z linkiem do sekstaśmy przeznaczonej przecież tylko dla jednej osoby. Filmik, który miał być przeznaczony wyłącznie dla niego, a w którym główną rolę odgrywa właśnie Taylor. Musi się zemścić, wyjść na prostą, odegrać się i na nowo poukładać sobie życie.

Ale już wcześniej mieli swoje wzloty i upadki. Angus Hollingsworth wyraźnie miał bowiem problem z przemocą. Owszem, rekompensował jej później swe wybuchy agresji, ale Taylor mogła przecież przewidzieć, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Teraz, ignorowana przez byłego, pragnie jedynie zemsty. Gdy dowiaduje się, że wyjechał na wakacje ze swoją eks-dziewczyną, przypadkiem wpada jej w ręce Sztuka wojny Sun Tzu. A w jej głowie rodzi się pewien plan. Taylor nie wie tylko, że zadzierając z Angusem, naraża się na większe niebezpieczeństwo, niż można by było przewidzieć.

“Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń”, rzekł mistrz Sun Tzu, autor starożytnego podręcznika, na który natrafia Taylor. A więc wojna. Ta potyczka wymknie jej się spod kontroli szybciej, niż planowała. Nie wszystko potrafi przewidzieć. I nie wie, jakie mogą być konsekwencje wpadki oraz o jaką stawkę toczy się gra. Można nawet zrozumieć, dlaczego tak długo tkwiła w związku pełnym przemocy.

Podsumowanie

Powieść Pip Drysdale stanowić może dla czytelniczek ostrzeżenie, że nie należy ignorować nawet najmniejszych przejawów przemocy. Jeśli raz się do niej w związku dopuści, konsekwencje mogą być niewyobrażalne. Akcja błyskawiczna a napięcie nie opada nawet na moment. Dostrzeżemy też autentycznie zaskakujące zwrotów akcji, które opisują sidła, jakie zastawiają na siebie bohaterowie. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Kto zaliczy spektakularną „wpadkę”? Te pytania bez wątpienia będą nurtowały, aż do końca książki.

romans   Nowość: 2019, Autor: Pip Drysdale

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *