Ochota Na Seks

INFO Intymnie

Ochota Na Seks! – Zależy od stanu zdrowia

Ochota Na Seks   W przypadku wielu par nagłe obniżenie libido u mężczyzny prowadzi do poważnego kryzysu. Tymczasem często jest to problem natury medycznej, który można skutecznie wyleczyć.

Nie kocha mnie już, przestałam mu się podobać, ma inną… Tak najczęściej myślą kobiety, kiedy zauważają, że partner z miesiąca na miesiąc ma coraz mniejszą ochotę na seks. Jeszcze do niedawna gorący kochanek, teraz kładzie się do łóżka i momentalnie zasypia. Na jej zachęcające pieszczoty wymawia się nieporadnie: „nie dzisiaj, jestem zmęczony” … Co ciekawe, poza sferą erotyczną, ich wzajemne relacje wyglądają całkiem dobrze. Oczywiście w takiej sytuacji najlepszym wyjściem byłaby szczera rozmowa. Ale jak dowodzą badania, gdy dochodzi do zaburzeń seksualnych aż 7 na 10 par nie rozmawia na ten temat. Panowie robią dobrą minę do złej gry i udają, że to chwilowa niedyspozycja, a panie zamykają się w sobie i snują czarne scenariusze.

Takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości. Na spadek libido u swoich partnerów skarży się coraz więcej kobiet. Problemy ze sferą seksualną u mężczyzn będą się nasilać z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy: sprawność w tej dziedzinie jest barometrem męskiego zdrowia. A Polacy niestety, nie dbają o siebie. Nie chodzą na badania profilaktyczne, nie uprawiają regularnie żadnego sportu, który mógłby łagodzić fatalne skutki siedzącego trybu życia ani nie troszczą się o odpowiednią dietę. Stąd ciągle rosnąca liczba nowych zachorowań na cukrzycę, choroby układu krążenia, tarczycy, depresję.

To schorzenia, których ludzie zwykle nie kojarzą ze sferą płciową. Tymczasem wbrew pozorom mają na nią bardzo silny wpływ! Druga równie ważna i bardzo częsta przyczyna: apetyt seksualny młodych, zdrowych 30-40 letnich mężczyzn maleje, ponieważ coraz częściej są przepracowani. Wcale nie oszukują, kiedy mówią: jestem taki zmęczony, że na nic już nie mam siły. Organizm człowieka sam reguluje poziom obciążenia energetycznego. Jeśli ktoś wraca do domu po kilkunastu godzinach harówki to, nawet jeśli wcześniej miał fantazje czy myśli erotyczne, jego potrzeby w tym zakresie są wyłączane. Byłyby po prostu dodatkowym, zbyt dużym obciążeniem. Jeśli takie przepracowanie trwa długo, może doprowadzić do zmian w wydzielaniu niektórych hormonów w organizmie. Hormonalna huśtawka powoduje, że nawet po wypoczynku czy urlopie, zainteresowanie seksem może nie wrócić.

Co robi wówczas coraz bardziej zdesperowany mężczyzna? Niestety, jak wynika z obserwacji, biegnie do apteki po dostępne bez recepty tabletki rzekomo wzmacniające potencję. Prawda jest bolesna – w niczym mu nie pomogą, bo… nie działają, Prędzej czy później spotka go więc rozczarowanie. Kiedy pomimo starań problem narasta, a jego życie małżeńskie zaczyna się chwiać w posadach, czasem trafia wreszcie pod właściwy adres, czyli do seksuologa.

Vita-09-2015    Artykuł: wspomagający 2015 – Ochota Na Seks

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *