Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Oddaj albo giń

Oddaj albo giń„Oddaj albo giń” akcja powieści toczy się latem 2009 roku. Główną postacią w książce jest Matylda. Ekscentryczna pani domu, całkowite przeciwieństwo swojego nudnego męża. Jest bardzo nowoczesna i racjonalnie podchodząca do wychowania dziecka. Od dawien dawna ma w sobie pokłady detektywistycznego zacięcia. Matylda, kobieta lekko po 30stce na co dzień pracuje w bibliotece.

A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! Po jakimś czasie zaczęła odczuwać pewne niedopasowanie. Poczuła, że powinna robić w życiu coś więcej niż tylko znosić okropnego szefa i wypożyczać ludziom książki. Niedawno natknęła się na ulotkę o kursie na prywatnego detektywa, i to zasiało w jej głowie pewien pomysł…

Pomysł, który ma okazję przetestować jeszcze prze zmianą kwalifikacji, gdyż w bibliotece w pewien poniedziałkowy poranek znajduje trupa i to jednego z czytelników. Niedoszłym nieboszczykiem jest to dyrektor Pawlicki, ten, który na co dzień zachodził jej mocno za skórę. Ona może powiedzieć o nim tylko tyle, że zazwyczaj nie zwracał książek w terminie. Jeszcze tego ranka niewinna bibliotekarka staje się główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo.

Matylda nie zwykła pozostawiać w rękach innych osób tego, co da radę zrobić sama. Wbrew przeciwnościom losu, protestom męża, zakazom naczelnika policji i niechęci dyrektora biblioteki postanawia odkryć prawdę. Chce przynajmniej oczyścić się z zarzutów i podsunąć śledczym innego podejrzanego.

Ogólnie można przyznać, że jest to komedia kryminalna na wysokim poziomie. Jest świetna intryga, rewelacyjni, pozytywni bohaterowie, przyjemny humor i co, najważniejsze, akcja toczy się w otoczeniu książek, zamiłowaniu do nich i nienawiści do przestępców książkowych!

kryminał

 

Nowość: 2020  Autor: Olga Rudnicka

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*