Ojciec 44

Historia KSIĄŻKI

Ojciec 44Ojciec 44” Odkryj niebezpieczny świat walczącej Warszawy. Brutalna powieść , która gromadzi maksimum napięcia i uczuć.

Jerzy Ciszewski, pseudonim “Motz”, był jedną z najbardziej znanych i barwnych postaci walczących w powstaniu warszawskim. “Ojciec ‘44” to napisana soczystym językiem powieść sensacyjna, która z każdą stroną coraz bardziej wciąga czytelnika w bezlitosny i okrutny świat drugiej wojny światowej. Powstanie nie zostało tu ukazane w sposób jednowymiarowy. Autor, syn głównego bohatera, opisał je raczej jako działanie pełne nadziei, od którego nie ma odwrotu, podjęte mimo świadomości, że nie może zakończyć się sukcesem. Opisane są też dzieje powojenne. W powieści pojawia się wątek brutalnej próby zwerbowania „Mötza„ na tajnego współpracownika służb bezpieczeństwa.

Od wydawcy:

Młody, niepokorny Jurek pełen jest wątpliwości, czy decyzja o wznieceniu powstania była słuszna. Postanawia jednak dołączyć do walki z okupantem. Targany wewnętrznymi konfliktami mierzy się z najpotężniejszym wrogiem – umierającą nadzieją. Historię młodego bojownika opowiada jego syn i imiennik – Jerzy Ciszewski. Jak przyznaje autor, książkę napisał przede wszystkim dla młodszych pokoleń.

“Ojciec ’44” to opowieść niezwykle plastyczna, niekiedy brutalna. To także próba zrozumienia ludzi, którzy wzięli udział w Powstaniu Warszawskim. Wartka akcja nie pozwala oderwać się od książki nawet na chwilę.

Ojciec ’44 to bardzo dobra pozycja na polskim rynku księgarskim. Po raz pierwszy powieść nie stoi w dramatycznej sprzeczności do powstańczej rzeczywistości. A do tego mamy to, co w powieściach sensacyjnych jest najważniejsze: wartka akcja i bohater, który nie ma już nic do stracenia.

wojna   Nowość 2013 – Autor:  Jerzy Ciszewski – Ojciec 44 – Historia Wojenna

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *