Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się
Po drugiej stronie

Po Drugiej Stronie

„Po Drugiej Stronie” to książka kreująca obrazami bujnej wyobraźni. Bujna fantazja kreuje w głowie bujne myśli. Czasem lepiej się nie przyznawać do nich, bo choć niektóre bywają wesołe, inne absurdalne, kolejne sprośne. Nawet są jeszcze takie, które trudno byłoby nazwać poprawnymi moralnie.

To dzieło utworzone z niczego. Czyli w pewnym sensie jestem bogiem, ale nie tym z Paktofoniki, i nie Jezusem Chrystusem, nawet nie Zeusem. Tylko takim małym bogiem, bożkiem. Kiedy zasypiam, obrazy się budzą, życie w nich toczy się normalnie, tak jak u nas, tam też jedzą, płodzą dzieci, łoją wódę, kłócą się, jarają gandzię. Taki świat jest właśnie wykreowany.

Usadowione po drugiej stronie w oddalonej od szlaku samotnej góralskiej chatce, gdzieś na końcu świata, w Bieszczadach, pomiędzy Cisną a Wetliną. To na pierwszy rzut oka zwyczajne schronisko tak naprawdę jest azylem pełnym ludzi uciekających przed wojną, bestialstwem getta, przed krwią na dłoniach, uzależnieniem od cyberseksu, chorą ambicją, wypłukującą z mózgu resztki wolności i zdrowego rozsądku. To miejsce jak magnes przyciąga moich bohaterów, wyławiając ich z różnych czasów i miejsc.

Łączone i mieszane gatunki, romans z kryminałem, horror z erotyką, poezję z fantastyką; przy ciągłym akompaniamencie muzyki, od jazzu i bluesa po brudny i sprzężony punk rock. Zadawanych jest wiele pytań, na które odpowiedź jest zawsze taka sama − Człowiek jest niezniszczalny. Ale czy to dobrze? O czym jest moja książka? O tym, że maluję obrazy.

Zły

 

Nowość 2019 – Autor:  Rafał Cuprjak – Po Drugiej Stronie – Fantastyka

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*