Podpalaczka

KSIĄŻKI Sensacje

Podpalaczka„Podpalaczka” Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością, potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. I nagle wpada mu w oko fantastyczna oferta i szansa na zarobienie 200$. Trzeba jedynie dać sobie wstrzyknąć łagodny i totalnie nieszkodliwy środek halucynogenny. Nazywany przez wszystkich Lot Sześć w ramach jakiś tam badań na uczelni.

Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową. Taką przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną. W rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powoduje trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach. Oboje zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię.

Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie stała się kolejnym „królikiem doświadczalnym” CIA, Andy decyduje się na ucieczkę.

Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dziecka staje się celem samym w sobie. Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej…

Czy Charlie i Andy zdołają się ocalić? Czy dziewczynka poradzi sobie ze swoją niebezpieczną mocą? Autor stworzył niesamowitą historię. Książka posiada w sobie coś, co nie pozwoli ci się od niej oderwać.

horror   Nowość 2019 – Autor:  Stephen King – Podpalaczka – Horror

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *