Przestrzeń zewnętrzna

Fantastyka KSIĄŻKI

Przestrzeń zewnętrzna „Przestrzeń zewnętrzna” Bestsellerowy autor „New York Timesa” Jack Campbell przedstawia kontynuację sensacyjnej space-opery Zaginiona flota: Przestrzeń zewnętrzna.

Załoga Nieulękłego odeskortowała bezpiecznie przedstawicieli obcej rasy na Starą Ziemię. Zanim jednak okręt opuścił Układ Słoneczny, doszło do uprowadzenia dwojga młodych oficerów. Mrożący krew w żyłach pościg doprowadza Admirała Johna „Blacka Jacka” Geary’ego do jedynego miejsca. Miejsce to jest dziwne bo nie można postawić stopy człowieka: na Europę, księżyc Jowisza.

Każdy okręt, który na nim wyląduje, musi pozostać tam na zawsze albo zostanie zniszczony podczas próby startu – a to stawia admirała przed największym dylematem w jego karierze. Co gorsza, za sprawą knowań Syndyków, sytuacja w Sojuszu staje się coraz bardziej napięta.

Postać Geary’ego jest tyleż ciekawa, co irytująca. Facet mówi językiem polityka, choć niby polityką się brzydzi. Usta i myśli ma pełne pustych frazesów, wziętych ze stale negatywnie weryfikowanych przez życie teorii o lepszym świecie i nowym człowieku. Jako zawodowy żołnierz nieustannie marzy o pokoju. I ufa, że zaprowadzi go za pomocą odpowiedniej ilości siły i broni. Mówi tylko mądre i wzniosłe rzeczy.  Jest człowiekiem skomplikowanym, z masą problemów na głowie. Właśnie takich ludzie cenią i lubią najbardziej?!

W Nieugiętym dominują rozważania, rozterki i rozgrywki polityczno-ekonomiczne. A to senatorowie, a to rozmaite frakcje we władzach, a to źli Syndycy. Wszędzie różne kosmiczne rasy przeszkadzają w pokojowej koegzystencji Wszechświata. Skądinąd tajemniczy Tancerze są równie niezrozumiali jak politycy Sojuszu.

Fantastyka   Nowość

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *