Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się
Skrytobójca Błazna

Skrytobójca Błazna

Skrytobójca Błazna„Skrytobójca Błazna” Bastard Rycerski Przezorny, bękart z królewskiego rodu i były skrytobójca, wreszcie może cieszyć się zasłużoną, szczęśliwą emeryturą, polegającą na zarządzaniu majątkiem ziemskim. Biały Gaj wydaje się najzwyklejszym, zadbanym gospodarstwem, położonym na uboczu, w spokojnej okolicy Królestwa Sześciu Księstw. Tom Borsuczowłosy od lat wiedzie tam we dworze spokojny żywot z ukochaną żoną, Sikorką. Majątek stanowi nagrodę za wierną służbę koronie.

Pozory mylą. Para małżeńska w średnim wieku ma za sobą burzliwą przeszłość. Tom Borsuczowłosy to w rzeczywistości Bastard Rycerski, bękart z królewskiego rodu Przezornych, skrytobójca posługujący się zakazaną magią. Człowiek, który wiele poświęcił rodowi panującemu, a jeszcze więcej przez oddanie mu stracił. Ma w gabinecie szczególną pamiątkę: czarny kamień, w którym wyrzeźbiono jego samego, wilka oraz Błazna. Swego czasu, połączeni magią we trzech byli jednym, lecz wilk dawno stracił życie, a Błazen gdzieś przepadł. Pogodna codzienność nie łagodzi tęsknoty.

Jednak pewnego dnia, podczas świątecznej uroczystości w jego dworku. Gdy właśnie w czasie zimowego balu, przybywa ktoś z wiadomością dla Bastarda. Wysłanniczka, posłaniec szybko znika w tajemniczych okolicznościach, zostawiając za sobą ślady krwi. Kto to taki? Gdzie się podział? Od kogo pochodziły wieści?

Jak się okazuje, wydarzenie to okazuje się mieć kluczowe znaczenie dla przyszłych losów Bastarda. Potrzeba jeszcze kilku następnych lat, aby w pełni zrozumiał, kim była owa kobieta i jaki jest jej związek z niewidzianym od lat Błaznem. Przeszłość Bastarda raptem wdziera się w jego spokojny świat i od tej pory nikt już nie jest bezpieczny.

Podsumowanie

„Skrytobójca Błazna” to jakby dramatem obyczajowym, w którym elementy fantastyczne pojawiają się zazwyczaj gdzieś daleko, na drugim planie. Przez zdecydowaną większość powieści czytamy o sposobie zarządzania majątkiem przez Bastarda. O jego problemach związanych z wychowywaniem dziecka i typowym dla tego protagonisty użalaniu się nad sobą. Po raz kolejny też nikt nie szczędzi mu pretensji gdy tylko coś pójdzie nie tak, bez względu na to, czy sobie na to zasłużył, czy nie. W książce wiele postaci wychodzi na nieczułych drani, podczas gdy z treści książki wynika, że mimo wszystko nie należy postrzegać ich w ten sposób.

 

magia

 

Nowość 2017 – Autor:  Hobb Robin- Skrytobójca Błazna – Fantastyka / Audiobook

 

 

Kup teraz3

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*