Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się
Świętokradcy

Świętokradcy

Świętokradcy„Świętokradcy”  Moskwa, rok 1936. W cerkwi, na stadionie i w ruinach kościoła zostają odnalezione zmasakrowane ludzkie ciała. Ułożone na kształt krzyża, tonące we krwi. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna była przed śmiercią długo torturowana – jej skóra nie tylko została pocięta, ale również wielokrotnie przypalona prądem. Odcięto jej język, ucho, wyrwano gałkę oczną. Świadkowie zapamiętali emkę, samochód zarezerwowany dla władz NKWD.

Prowadzący śledztwo w prawie śmierci młodej kobiety kapitan Aleksiej Dmitrijewicz Korolew jest wstrząśnięty. Nie chce mu się wierzyć, że ktoś był w stanie popełnić tak straszliwą zbrodnię. Milicjant wszczyna dochodzenie, jednak za nic nie jest w stanie ustalić tożsamości dziewczyny. Zadbane, zaplombowane nietypowym materiałem zęby oraz znakomitej jakości ubrania sugerowałyby, że to cudzoziemka. Trop wiedzie kapitana Korolewa przez mroczne zaułki i knajpy. Każe zbratać się z artystami i handlarzami dzieł sztuki. Prowadzi na dno moskiewskiego półświatka. Zmusza do poznania twardych reguł bandyckiego etosu.

Tymczasem w innej części miasta zostają odnalezione kolejne zwłoki. Zmasakrowane ciało należy do jednego z moskiewskich bandytów. Wszystkie dowody wskazują na to, że i kobieta, i mężczyzna, zginęli z rąk tego samego mordercy. W imię jakiej tajemnicy kilkoro ludzi zostało skatowanych na śmierć? Co ich jednak mogło łączyć? Według jakiego klucza zabija zabójca? Nad śledztwem Korolewa zbierają się chmury. Prawda okazuje się ponura jak wizyta w podziemiach Łubianki i okrutna niczym rosyjska zima.

thriller

 

Nowość: 2011, Autor: William Ryan – Świętokradcy – Thriller

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*