Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Umysł Zabójcy

Umysł zabójcyUmysł Zabójcy – książka, w której Zoe Bentley, psycholog sądowy i konsultantka FBI uwielbia swój zawód i często pomaga w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Tematyką psychopatii zainteresowała się w dzieciństwie, gdy w jej rodzinnym miasteczku grasował seryjny morderca. Zaczęła czytać wszystko na ten temat i prowadzić zeszyt z tym związany. Zaczął się szereg morderstw, a ona swoją intuicją kryminalną odkrywa, kto stoi za zabójstwami młodych dziewcząt. Tyle, że policja nie daje wiary jej słowom.

Seryjny morderca dusi ofiary, balsamuje je i układa w takich pozach, aby wyglądały na żywe. Zoe Bentley i agent specjalny Tatum Gray pomagają lokalnej policji schwytać go, zanim dojdzie do kolejnej zbrodni. Zoe to niezwykle ambitna i profesjonalna jak prawdziwy miejski drapieżnik, nastawiona na sukces i na nim skupiona. Tatum zaś gra według własnych reguł i ma za nic cele czy zasady. Wspólnie zanurzają się w świat fantazji seryjnego mordercy, aby powstrzymać zagrożenie.

Autor dobrze zaprezentował sylwetkę psychopatycznego mordercy, chociaż cała prawda na jego temat wychodzi dopiero na jaw na sam koniec. Jednak przez cały czas mamy okazję poznać jego obecne myśli i być świadkami tego, co wyczynia ze swoimi ofiarami. Nie ma tutaj jakiejś specjalnej makabry, chociaż sam motyw balsamowania zwłok i próby zatrzymania ich przy sobie jest dziwaczny. Mimo wszystko autor ujął jego perspektywę w tym wszystkim. Odpowiednio połączył ze sobą poszczególne punkty widzenia i całkiem nieźle dodał do tego dodatkowy wątek kryminalny związany z przeszłością głównej bohaterki.

Umysł zabójcy to kryminał o naprawdę dobrej konstrukcji, przemyślany i wciągający. Czyta się go wyjątkowo szybko i z przyjemnością, fabuła wciąga, a bohaterowie nie irytują. Możemy go zaliczyć jako wstrząsający thriller psychologiczny, po którym nie zmrużysz oka. Ścigający zmieniają się w ściganych.

kryminał

 

Nowość: 2020  Autor: Mike Omer – Kryminał

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*