Władcy czasu

KSIĄŻKI Sensacje

Władcy czasu„Władcy Czasu” to kontynuacja thrillera kryminalnego “Cisza białego miasta” (Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem). Współczesna fabuła przeplata się z historią z roku 1192.

“Władcy czasu” to spektakularne zakończenie wszystkich wątków rozpoczętych w poprzedniej książce. To ostatni tom przepełnionej baskijską kulturą i tradycją fenomenalnej serii. Vitoria, rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilaz, publikuje powieść historyczną – Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii, powieść natychmiast podobija serca czytelników.

Vitoria, rok 1192. Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji, jaką powierzył mu król Nawarry Sancho Mądry. Po jego powrocie wszystko wywraca się do góry nogami. Ze zdumieniem odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu. Zaczynają też ginąć kolejni ludzi, a jakby tego było mało, miasto zostaje oblężone. Zaczyna się walka w obronie miasta, a w jego murach nadal krąży brutalny morderca.

Unai López de Ayala – Kraken – musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze średniowiecznym modus operandi. Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy – średniowiecznego odpowiednika viagry, zamurowuje dwie ofiary żywcem, a jedną topi w rzece, zamkniętą w beczce razem z psem, kotem, kogutem i żmiją.

Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu, od tysiąca lat nieprzerwanie zamieszkiwanego przez pierworodnego dziedzica rodu. Unai odkrywa, że jego główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Estíbaliz natomiast przeżywa bardzo niebezpieczny romans. Kraken dowie się również, że powieść “Władcy czasu” ma wiele wspólnego z jego własną przeszłością. To odkrycie zmieni życie jego i jego rodziny.

Krótko o książce

Władcy Czasu – to nietypowa historia morderstw, które z niesamowitym rozmachem nawiedzają przepiękne baskijskie miasto. Jest to kolejna cześć intrygującej trylogii, która opowiada o serii przerażających zabójstw, u których podstaw leżą ludzkie traumy z przeszłości. Mroczne przeżycia z dzieciństwa, brak miłości i krzywdy, jakich doświadczają bohaterowie. Jest to również brawurowe podsumowanie całego cyklu, który nie tylko serwuje nam świetną kryminalną intrygę, ale jest niejako przewodnikiem po skarbach i historii Vitorii i Alavy.

thriller      Nowość: 2020, Autor: Eva García Sáenz de Urturi

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *