Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się
Wykolejony

Wykolejony

Wykolejony” Czy będąc na dnie piekła, można upaść jeszcze niżej? Od samego początku powieści mamy do czynienia z literackimi obrazami różnej przestrzeni i różnego czasu fabularnego. Głównym bohaterem „Wykolejonego” jest przebywający na przymusowym zwolnieniu detektyw Thomas „Ravn” Ravnsholdt. Życie potraktowało go brutalnie. Smutki próbuje topić w alkoholu. Być może właśnie dlatego postanawia pomóc zrozpaczonej matce, poszukującej zaginionej kilka lat temu córki.

Masza chciała wieść życie na przyzwoitym poziomie, ubierać się w dobre ciuchy, nosić drogie torebki. Wybrała więc zawód call girl. Klienci znali ją jako Karinę… Pewnego dnia zapadła się pod ziemię. Czytelnik wraz z detektywem, podążając śladami Maszy, wchodzi coraz głębiej w mroczny świat i odkrywa kolejne jego warstwy oraz innego, na pierwszy rzut oka niewidocznego, lecz przerażającego bohatera – przemoc, która czai się zarówno w ciemnych zaułkach miasta, jak i w domowym zaciszu.

Autor prowadzi swoją powieść trzema torami. Poznajemy zatem historię Maszy – „uprowadzonej” dziewczyny – Ravna, naszego dzielnego detektywa, a także małego Erika. Nie trzeba być Sherlockiem, aby domyślić się, że coś tu nie gra. Bohater natrafia na sprawę a następnie na tropy. Wszystko jest kwestią przypadku a sam Ravn nie ma szansy, by pochwalić się dedukcją. Ślepy los prowadzi go z punktu A do punktu B, by następnie pchnąć go na rozwiązanie całej sprawy. Autor poszedł na łatwiznę – zamiast dopracować intrygę kryminalną, którą próbuje nam sprzedać, wolał obdarzyć bohatera dobrym nosem i niespotykanym szczęściem do odnajdywania śladów zbrodni.

thriller

 

Nowość: 2013, Autor: Michael Krefeld – Wykolejony – Thriller

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*