Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Wyrwa

WyrwaWyrwa – najnowsza opowieść Wojciecha Chmielarza, która opowiada o dwóch mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy muszą zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. Pokazuje też jak można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jaki dramat spadł na niego i jego córeczki. W jaki sposób to im powiedzieć i teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?

Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

Kolejne tajemnice

Kiedy odkrywa kolejne tajemnice żony, wyciąga wnioski ze swoich odkryć. Wreszcie zaczyna planować zemstę i akcja książki przyspiesza na tyle, że nie sposób się od niej oderwać. Na początku wydaje się, że główny bohater z zadziwiającą łatwością rozwiązuje wszystkie pojawiające się na jego drodze problemy. Okazuje się, że nie każda z zakładanych przez niego teorii jest prawdziwa. I to jest szczególnie mocna strona książki. Na niektóre z pytań nie dostaniemy jednoznacznej odpowiedzi i pewne kwestie trzeba sobie zinterpretować samemu. Nie licząc Janiny Tomskiej w książce pojawia się jeszcze tylko jeden trup. Historia jego śmierci jest opisana w sposób, który mocniej uderza w czytelnika, niż w większości klasycznych kryminałów. Thriller psychologiczny to zdecydowanie dobre określenie dla „Wyrwy”.

„Wyrwa” jest opisywana jako kryminał psychologiczny. Można się z tym zgodzić, można się też nie zgadzać. „Wyrwa” jest po prostu wielowarstwową historią o próbie odnalezienia tożsamości – swojej i cudzej.

Wyrwa to kryminał, który trzyma w napięciu do samego końca…

kryminał

 

Nowość: 2020  Autor: Chmielarz Wojciech

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*