Zaginiony

KSIĄŻKI Sensacje

Zaginiony„Zaginiony” to drugie spotkanie z detektywem Thomasem Ravnsholdtem. Bohater “Wykolejonego“, detektyw Thomas Ravnsholdt znów prowadzi prywatne śledztwo. Tym razem trop wiedzie do Berlina. Choć nie jest już pracownikiem policji, daje się wplątać w kolejne śledztwo na prośbę pięknej, nieznajomej kobiety.

Sprawa, w którą się zaangażuje, pomoże Ravnowi przestać obsesyjnie myśleć o niespodziewanym odkryciu, jakiego dokonał w czasie usuwania rzeczy Evy z mieszkania. Znaleziony w jej rzeczach telefon komórkowy z zapisanymi w pamięci smsami, zmuszają go bowiem do innego spojrzenia na ich, według niego, idealny związek.

Cichy, spokojny księgowy bez życia towarzyskiego nagle kradnie olbrzymie pieniądze firmy, w której był zatrudniony przez całe życie. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zrealizował starannie przygotowany i przemyślany plan. Mogens wyjeżdża do Berlina i przepada bez śladu… Kilka miesięcy później w poszukiwania księgowego na prośbę jego siostry angażuje się Ravn. Okazuje się, że w Niemczech w tajemniczych okolicznościach zaginął nie tylko Mogens…

Michael Katz Krefeld to duński pisarz określany mianem nowej gwiazdy skandynawskiej literatury kryminalnej. Druga część cyklu o detektywie “Ravnie”, “Zaginiony” to mocny kryminał nawiązujący do okresu upadku Muru Berlińskiego. Przerażające metody stosowane przez służby bezpieczeństwa – tortury, inwigilacja, podsłuchy – czy mogą mieć miejsce w dzisiejszym Berlinie?

thrillerNowość: 2015, Autor: Michael Katz Krefeld – Zaginiony – Thriller

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *