Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Zbrodnia na blokowisku

Zbrodnia na blokowisku.  Na pewnym blokowisku mieszka skompromitowany dziennikarz Piotr Kasztelan, który zasłynął (nieumyślnym!) przejechaniem gwiazdy muzyki pop Florelii, wraca do korzeni i podejmuje pracę w lokalnej gazecie – „Bielańczyku””. Czas upływał mu na tropieniu dzielnicowych sensacji, aż pewnego dnia na jego drodze staje właściciel wydawnictwa Złota Rybka. Życie dotąd go nie oszczędzało, przez cały czas rzucając mu kolejne kłody pod nogi. I kiedy w końcu wydawało mu się, że powoli zaczął wychodzić na prostą, pojawił się on, Dagmar Homoncik…

Ze znanych tylko sobie powodów Kasztelan morduje Dagmara Homoncika, spychając go z mostku nad Potokiem Bielańskim. Obudził on drzemiące w głębi jego jestestwa szaleństwo, pod wpływem którego… zabił, wkraczając tym samym na drogę ku spotkaniu ze swoim wrednym i nieznającym litości przeznaczeniem.

Kiedy wydawca kona w potwornych męczarniach, mieszkańcy okolicznych bloków siedzą przed telewizorami, bo mecz z Somalią (ostatecznie przegrany 0:11) rozgrywa właśnie uwielbiana przez wszystkich reprezentacja Polski w piłce nożnej. Brak świadków, brak motywu, brak dowodów przestępstwa. Wydaje się, że tym razem potworna zbrodnia ujdzie Piotrowi na sucho, gdy pod drzwi redakcji zostaje podrzucony anonimowy list. Na kartce papieru ktoś nabazgrał tylko trzy słowa. Trzy słowa i przecinek: „Wiem, co zrobiłeś”.

Wydarzenia opowiedziane na kartach powieści rozgrywają się w głównej mierze na Warszawskich Bielanach. Autorka ostro reaguje i obrywa się tu dosłownie wszystkim służbom działającym w mieście.

kryminał

 

Nowość: 2020  Autor: Aleksandra Rumin – Zbrodnia na blokowisku – Kryminał

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*