Login

Lost your password?
Don't have an account? Zarejestruj się

Zniewolona

ZniewolonaZniewolona to książkowa wersja bijącego rekordy popularności serialu telewizyjnego „Zniewolona”. Serial ten zawładnął sercami milionów polskich widzów.

Młodziutka Katierina jest piękna i mądra. Decyzją matki chrzestnej, została wychowana jak szlachetnie urodzona panna. Dla reszty świata jednak jest jedynie rzeczą, chłopką pańszczyźnianą należącą do najbogatszego ziemianina w powiecie nieżyńskim, Piotra Czerwinskiego. Przypadkowe spotkanie z prawym, acz zapalczywym szlachcicem Aleksiejem Kosaczem staje się dla dziewczyny najszczęśliwszym wydarzeniem w życiu. Lecz czy Katierina może marzyć o prawdziwym uczuciu. Grigorij, syn jej państwa, gotów jest na wszystko, byle ją tylko posiąść na wyłączną własność? Za najmniejsze nieposłuszeństwo niepokorna dziewczyna może zostać sprzedana, wymieniona lub przegrana w karty. Czy Aleksiej gotów będzie walczyć o swoją wybrankę, gdy dowie się, że jest nikim, cudzą własnością bez prawa do pragnień, marzeń oraz… miłości?

Akcja dzieje się u naszych sąsiadów, a tak naprawdę w tym samym kraju. Ponieważ w połowie XIX wieku zarówno Moskwa, Kijów, jak i Warszawa, Częstochowa, Lublin czy Sosnowiec znajdowały się w tym samym państwie – Imperium Rosyjskim. Pokazano dokładnie jak traktowano chłopów, w taki sposób, jak pokazano to w „Zniewolonej”. Mowa jest tam o ich sprzedaży innym bez mrugnięcia okiem, publicznych chłostach czy zwiększaniu pańszczyzny i norm pracy. Było to w połowie XIX wieku normą również w wielu majątkach na ziemiach polskich. Gdy część widzów zarzuca scenarzystom zbytnie epatowanie przemocą, inni komentują, że dokładnie tak o tamtych czasach opowiadali im ich przodkowie. Inna rzecz, że dziś historię opowiada się z punktu widzenia sfer wyższych, a nie chłopstwa.

romanse

 

Nowość 2020 – Autor:  O. Krzeczewska

 

 

Kup Teraz

https://lekson.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*