Życiorys Własny Przestępcy

KSIĄŻKI Powieści

yciorys własny przestępcy„Życiorys Własny Przestępcy” Mógł zostać charyzmatyczny przywódca a został przestępcą. Mógł być dla wspólnoty wzorem pobożności, pokory i sprawiedliwości. Zapowiadał się na wspaniałego rabina, a skończył jako pospolity złodziejaszek. Mógł osiągnąć w życiu tak wiele, a jednak pokusa do stania się złym była od dobrej woli znacznie silniejsza. Z drugiej strony, gdyby wykazał się większą mądrością i zapanował nad przestępczymi instynktami, nigdy nie poznalibyśmy jego największego talentu. Daru do pisania tekstów pełnych emocji, wrażliwości i zadumy nad życiem.

Taki właśnie jest „Życiorys własny przestępcy”. Niebanalną historią nietuzinkowego człowieka. Nieszczęśnika, który wypłynąwszy na głębokie i nieznane wody, zdał się na łaskę losu. Zaufał czuwającemu nad nim niewidzialnemu aniołowi. Zaufał sobie samemu, choć podstaw ku temu nie miał żadnych. Mógł wypełnić wolę matki, być powodem do dumy dla swego ojca. Ale nie Urke, on wolał życie pełne przygód i niebezpieczeństw. Zdawać by się mogło, że napędza go właśnie adrenalina, chęć sprawdzenia co czai się za rogiem, nawet gdy wiadomo, że nie kryje się tam nic dobrego.

„Życiorys własny przestępcy” można traktować jako pamiętnik więźnia, człowieka, który świadomie kierując swym losem, doprowadził się na skraj przepaści. Czy skoczył, nie mogąc poradzić sobie z otaczającym go światem, odebrał sobie życie? A może dusza romantyka, kobieciarza i doliniarza powstrzymała go przed tym desperackim krokiem?

Podsumowanie

Barwne opisy postaci, bohaterów, którzy odegrali w życiu Nachalnika ważną rolę. Bogactwo wydarzeń, niemal na każdej stronie dzieje się coś nowego. Co akapit to Urke wpada w tarapaty, po to tylko, aby wyjść z nich z twarzą lub bez. Ależ Urke, ile można droczyć się z przeznaczeniem? Ileż to można kraść i chorować na strach przed życiem, przed wzięciem odpowiedzialności za swoje zachowania?

„Życiorys Własny Przestępcy” Opisane przygody Nachalnika są różne, jedne śmieszą, inne wzbudzają niesmak bądź przerażenie. Doprawdy, wachlarz doznań i emocji jest szeroki. Książkę czyta się wspaniale, język literacki, ozdobny, dopracowany w każdym calu. Urke wspiął się na sam szczyt. Na szczyt kariery przestępczej.

  sensacjaNowość 2018 – Autor:  Urke Nachalnik – Biografia

Loading spinner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *